Valkas nodaļa
logo

Saruna ar Nacionālās apvienības Valkas novada nodaļas vadītāju Aivaru Sjademi (1)

Nevaru balsot pret savu sirdsapziņu!

Aivars S 3

 

Ir pagājis gads kopš pašvaldību vēlēšanām – kāds ir bijis gads, un kas ir tās lietas, ko izdevies panākt, uzlabot novada dzīvē?

Gads pēc pašvaldību vēlēšanām ir paskrējis vēja spārniem, nesot sev līdzi ļoti daudzus notikumus ne tikai mūsu novadā, bet arī Latvijā un pasaulē.

Traģēdija Zolitūdē, krievu okupantu uzdarbošanās Ukrainā – tie ir notikumi, kas ne tikai satricināja sabiedrību, bet lika arī uzdot daudzus būtiskus jautājumus. Viens no tiem ir –  par atbildību. Redzējām, kādas var būt paviršu, bezatbildīgu lēmumu sekas, kas var novest pie neizmērojamas traģēdijas, mūsu atbildība ir arī Latvijas aizsardzība un nacionālās pašapziņas veidošana.

Par lietām, ko izdevies panākt novadā – bija jāpieliek ļoti lielas pūles un darbs, lai pārtrauktu vai vismaz uz laiku apturētu domes lēmumu par Valkas slimnīcas kapitāldaļu pārdošanas uzsākšanu, kas nozīmētu pilnīgu Valkas slimnīcas likvidāciju. Paldies par to jāsaka arī deputātiem, kas ir ievēlēti no citu partiju sarakstiem, bet kam tuvākas ir rūpes par novada attīstību un iedzīvotājiem.

Daļa novada iedzīvotāju uzskata, ka NA deputāti ļoti bieži balso „ pret” ? Kādi ir šie jautājumi, par kuriem NA ir atšķirīgs viedoklis?

Ja tiek atbrīvoti no darba vai pārcelti citos darbos pieredzējošākie, zinošākie speciālisti, kas ar visu sirdi un dvēseli ir strādājuši novada attīstības labā, bet vadošos amatos tiek iecelti radi un draugi, es nevaru nobalsot „par”. Es nevaru nobalsot par pašvaldības īpašuma atdāvināšanu privātpersonām! Manā skatījumā, domei nav arī nepieciešamas nenormāli dārgas mēbeles kabinetiem, visdārgākā datortehnika un nevajadzīgi dārgas automašīnas. Es nevaru balsot pret savu sirdsapziņu!

Atgriežoties pie sasniegumiem – ko īpaši gribētos izcelt?

Pateicoties mūsu neatlaidībai un uzstājībai,  Ērģemes pagasta Omuļu bibliotēka ir jaunās, izremontētās, un mūsdienīgās telpās.  Ērģemē jāuzteic  NA biedra, pagasta pārvaldes vadītāja Jāņa Krama pārstāvētā komanda –  iebraucot Ērģemes pilsdrupās būsiet patīkami pārsteigti par lielo darbu, kas ieguldīts pilsdrupu restaurācijā.

Ir guvis atsaucību mūsu izvirzītais priekšlikums par sporta dzīves organizatora štata vietas  izveidošanu pagastos. Vienmēr esam uzsvēruši, ka ļoti būtiska ir ne tikai Valkas pilsētas, bet visu pagastu attīstība.

Izpētot demogrāfisko situāciju novadā, secinājām, ka tā ir traģiska. Mirstība krasi pārsniedz jaundzimušo skaitu.  Tāpēc panācām grozījumu apstiprināšanu saistošajos noteikumos par materiālo pabalstu jaundzimušo bērnu vecākiem. Pabalsts tiks palielināts no 142,29 eiro uz 300 eiro.

Neesam aizmirsuši arī pensijas vecuma cilvēkus. Esam izcīnījuši, ka svētkos pensionāri no pašvaldības līdzekļiem saņem nelielas dāvanas. Vienmēr esam atbalstījuši novada uzņēmējus, zemniekus, izglītības, kultūras un sporta nozares parstāvjus.

NA apvienības biedri vienmēr ir godājuši, pieminējuši novadniekus, kuri savā laikā ir cīnījušies par Latvijas brīvību un neatkarību. Aktīvi darbojamies, pieminot un sakopjot brīvības cīnītāja ģenerāļa Pētera  Radziņa piemiņas vietu viņa dzimto māju vietā. Esam labiekārtojuši, sakopuši piemiņas vietu represētajiem Lugažu un Valkas staciju tuvumā.  Citēšu NA biedru Eināru Cilinski: „ Tautai, kas neciena savus varoņus, nav nākotnes!”

Ir vairāki sasniegumi, par kuriem varam būt gandarīti.

Kāds ir NA Valkas nodaļas skats nākotnē?

Valkas novadā ir nodibināta NA nodaļa, kurā aktīvi darbojas vairāk nekā 30 cilvēki, aktīvi turpināsim iesāktos darbus novada attīstības labā.

Mums nav nākotnes bez nacionālās apziņas, ka esam Latvijas iedzīvotāji un Latvija ir vienīgā Dzimtene. Tāpat, aicinām nacionāli noskaņotus, darboties gribošus novada iedzīvotājus savās rindās, lai  kopīgi celtu Valkas novada iedzīvotāju labklājību un līdz ar to arī visas Latvijas attīstību.

 

Ar NA Valkas nodaļas vadītāju sarunājās Zane Brūvere

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Pārsla Lauva

    24.09.2014 21:34

    Par kādiem sasniegumiem sjademe var runāt,labāk lai pastāsta,kā tika dzīks Purvciems par pārvaldnieku un kā,bez apsaimniekošanas līgumiem 1680 dzīvokļi tiek neapsaimniekoti izkrāpjot no iedzīvotājiem naudu,neļaujot dzīv. īpašniekiem piedalīties sapulcēs utt-AFĒRISTS ,,,uztaisījies šeit par balto jēru!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.