Baldones nodaļa
logo

Šodien visā Latvijā atklās Dziesmu un deju svētkus

Šodien, 30.jūnijā, ar svētku karogu pacelšanu novados un virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanuoficiāli atklās XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētkus. Dienas vidū, kad saule ir zenītā, tiks pacelti Dziesmu un deju svētku karogi, tā simboliski atklājot svētku visā Latvijā.

“Svētku atklāšana novados ir simbolisks un vienojošs brīdis. Svētku dalībnieki, kas dosies uz Rīgu, un mājāspalicēji kopā pacels karogu, kas plīvos līdz pat svētku pēdējai dienai, sagaidot dalībniekus atkalmājās. Tā ir skaista, bet aizmirsta tradīcija – pavadīt savējos un novēlēt izdošanos. Visus atklāšanas ceremonijas dalībniekus novados lūdzam iesūtīt mums fotogrāfijas no karoga pacelšanas brīža. Iesūtītos attēlus izmantosim kā atklāšanas pasākuma Dziesmu svētku parkā scenogrāfijas elementus,” stāsta svētku galvenais režisors Uģis Brikmanis.

Plkst.21.30 Dziesmusvētku parkā Viesturdārzā notiks atklāšanas pasākums ar tradicionālovirsdiriģentu un virsvadītaju godināšanu. Pasākumā, kura režisors ir Uģis Brikmanis, muzikālais vadītājs Romāns Vanags, izskanēs Mārtiņa Brauna skaņdarba “Gaisma līgo Latvijā” pirmatskaņojums. Atklāšanā piedalīsies kori no visas Latvijas: sieviešu koris “Atbalss” (Liepāja), jauktais koris “Daugava” (Daugavpils), jauktais koris “Ogre”, senioru koris “Skandīne”, vīru koris “Gaudeamus”, Rīgas Doma skolas zēnu un meiteņu kori, J.Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu un meiteņu kori, instrumentālisti Laima Muktupāvela, Valdis Muktupāvels, Andris Grunte, Andis Klučnieks, Edgars Saksons, tautas dziedātāju kopaAndas Beitānes vadībā, kamerkoris “Ave Sol”, TDA “Līgo” un “Zelta sietiņš”, pūtēju orķestris “Auseklītis”. Atklāšanas pasākuma noslēgumā virsdiriģentiem, virsvadītājiem, Goda virsdiriģentiem un Goda virsvadītājiem pasniegs īpašās Goda zīmes.

Plkst.11.00 Doma baznīcā notiks Ekumēniskais dievkalpojums, bet Mazajā Ģildē tiks noskaidrotslabākais vokālais ansamblis, plkst. 14.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē izskanēs bērnu folkloras kopu un solistu koncerts “Zvaigžņu sega” (mākslinieciskā vadītāja Māra Mellēna) ar bērnu un jauniešu folkloras konkursu uzvarētāju un labāko bērnu un jauniešu folkloras kopu piedalīšanos.

Plkst.16.00 notiks arī latviešu tautastērpu skate (starptautiskā izstāžu zāle “Ķīpsalā”), kas tiek veidota kā uzvedums. Labākos tērpus 6 nominācijās (koru, deju kolektīvu, folkloras kopu, etnogrāfisko un koklētāju ansambļu, individuālie tautastērpi) vērtēs Aija Jansone, Linda Mona Ģibiete, Inita Heinola, Ilze Ziņģīte un Irita Žeire.

Plkst. 18.30 Doma baznīcā izskanēs Garīgās mūzikas koncerts, kurā skanēs latviešu komponistu sakrālā vokālinstrumentālā oriģinālmūzika un sakrālas melodijas dažādu Latvijas novadu baznīcēnu solodziedājumos. Koncertā piedalās koris ‘Latvija“, Latvijas Radio koris, kamerkoris “Ave Sol”, Rīgas Doma zēnu koris, LNSO un Rīgas zvanu ansamblis “Primus”; diriģenti Sigvards Kļava, Andris Veismanis, Māris Sirmais un Mārtiņš Klišāns.

 

www.dziesmusvetki.lv