logo

Stopiņu novada domes vēlēšanas 2017

Kandidāti
un
Programma

Kandidāti

Saite uz kandidātu sarakstu CVK lapā.

aldis-grunde-pv2017

Aldis Grunde

Stopiņu novada deputāts. 54 gadi, laulājies, četru bērnu tēvs, luterānis. Augstākā izglītība. Vadu piecas arodbiedrības un profesionālo mūziķu Asociāciju. Nacionālas Apvienības revīzijas komisijas priekšsēdētājs. Biķeru draudzes padomes loceklis. Zemessargs.

Sveiks vēlētāj!

Rakstu Tev kā savam darba devējam –  ir atkal pagājuši četri gadi kopš pieņēmi mani darbā par deputātu jau otro reizi. Pirmajā reizē biju viens no Nacionālās apvienības saraksta. Tas bija laiks, kad daudz ko mācījos, apguvu pašvaldības funkcijas un lēmumu pieņemšanas procesu. Drosme stāties pretī bija mana ikdiena. Negāja viegli. Pēdējos četrus gadus esam divi deputāti no Nacionālās Apvienības un jāatzīst ir daudz vieglāk, kad jūti līdzīgi domājoša pleca atbalstu. Protams, tas ir par maz, lai mainītu vai uzlabotu pārvaldi, bet pietiekoši, lai skatītos uz “pirkstiņiem”, kā arī ieteiktu ko vērtīgu. Esošie pie varas ir jāpabiksta, lai nesnauž, – un mēs esam labs pozitīvs stimuls labākam rezultātam.

Liekot roku uz sirds varu teikt – man nav vienalga! Esmu vienmēr cīnījies par budžetu, lai līdzekļi netiek tikai “apēsti”, bet tiek ieguldīti ilgtermiņa attīstībā, lai izglītības iestādēs galvenā prioritāte ir izglītība, bet ēkas un saimnieciskā dzīve seko pēc tam. Lai pašu pieņemtie lēmumi tiktu pildīti nemēģinot “uzpirkt” vēlētājus nākošajām vēlēšanām. Mana prioritāte ir ilgtermiņš – saimnieciskums un labas pārvaldības prakse mūsu mīļajos Stopiņos!

Ceru, ka esmu attaisnojis Tavas cerības un pārējo biedru no mūsu saraksta. Galvenais atnāc izsaki savu viedokli, kurš mums ir ļoti svarīgs.

Jābalso!

dzintars-salins-pv2017

Dzintars Saliņš

Stopiņu novada deputāts. Darbojies domes veselības aizsardzības, sociālo lietu un dzīvokļu komitejas un izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejas sastāvos.

Inženieris, tehnisko zinātņu maģistrs. Precējies, divu meitu un dēla tēvs.

12 gadu darba pieredze ugunsdzēsības dienestā attīstījusi prasmi konstruktīvi domāt arī ārkārtas situācijās. Piņem lēmumus racionāli un analītiski, nevis baltoties uz emocijām. Savukārt 18 gadu pieredzē vienā no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā, apgūtas un attīstītas kompetences: komandas darbā, spējā uzņemties atbildību un pieņemt lēmumus, kā arī stratēģiski plānot. Izpratne par organizāciju kā vienotu sistēmu, informācijas tehnoloģiju iepsējām, stratēģiskās un operatīvās plānošanas nozīmi, ļauj apzināties, cik tas ir aktuāli arī mūsu Stopiņos.

Mūsu komanda un deputātu pieredze domes darbā ļaus turpināt iesāktos darbus, lai kopīgi izveidotu novadu  tādu, lai ar to var lepoties bērni, mazbērni, mazmazbērni!

Nedaudz no vēstures un četriem gadiem Stopiņu domē.

Varbūt būs interesanti, vai arī noderēs kādam deputātam, kurš domē tiks ievēlēts pirmo reizi.

Pirmie iespaidi – domes priekšsēdētāja vietniece skaidri pasaka, ka esot „sarkanās līnijas” un tādēļ NA nebūs Teritoriālās un uzņēmējdarbības attīstības komitejā. Tas netraucēja NA deputātam Aldim Grundem brīvprātīgi apmeklēt šīs komitejas sēdes un sekot komitejas aktualitātēm.
Pirmie mani balsojumi domē – bieži vien atturējos, jo nereti komitejas priekšlikuma pasniegtajā formulējumā nebija pārliecības vai tas tiešām novadam ir labi, jo esmu taču politikā un „tur visi zog.” Nevienu zagli pie rokas nepieķēru.

Viss bija jāapgūst pašam. Vienīgie palīgi domes darbā bija kolēģis Aldis Grunde, kurš bija ievēlēts atkārtoti otro reizi. Vēl palīdzēja  Latvijas Pašvaldības savienības sarūpētā Māra Pūķa grāmata „Pašu valdība”, kuru pasniedza katram Stopiņu novada domes deputātam stājoties amatā.

Par manām – jaunā deputāta iniciatīvām daudzi brīnījās, jo tā taču nedara vai arī „ir nepareizi  noformēts priekšlikums”. Gandrīz visas manas iniciatīvas tiek vienkārši „noraktas”, jo tās ierosina „nepareizās partijas deputāts”. Skatoties uz deputātiem, kuri ceļ roku „pret”, redzu, ka balsojums ir formāls, nemaz neiedziļinoties iniciatīvas būtībā. Īpaši skumīgi ir reizēs, kad esi naktīm gatavojies, lasījis likumus, citu novadu labās pieredzes, atradis pierādījumus tam, ka tas ir arī ekonomiski izdevīgāk, bet NĒ – tas nevienam nav vajadzīgs.
Kaut kādā brīdī bija doma to visu mest malā, bija sajūta, ka neko nevar panākt, bet kolēģu un ģimenes atbalsts deva spēku un iesāktais darbs tika turpināts. Vēlāk pielietojām citas metodes un taktiku, lai panāktu vēlētājiem doto solījumu izpildi.

Salīdzinot ar mūsdienīga uzņēmuma saimniecisko darbību, Stopiņu novada domei ir kur attīstīties, bet, lai tas notiktu, trūkst novadā valdošās partijas griba, zināšanas un vēlmes darīt savādāk, kā ierasts. Iespējams, esošā situācija viņiem ir komfortabla.
Neredzēju caurspīdīgumu ne budžeta sagatavošanā, ne saistošo noteikumu projektu izstrādē, ne priekšlikumu sagatavošanā, ko iesniedza domes amatpersonas vai izpilddirekcija.

Informācija par domes darbu ir nepietiekoša un tāda sajūta, ka tas tiek darīts, „lai labumi tiek savējiem”. Tāda sajūta, ka domē saglabājies „padomju mantojums”, kur darbojas blata sistēma un emocijas, nevis sistēmiska domāšana ar sakārtotiem procesiem. Bieži vien aktīva rīcība seko tad, kad kāds iedzīvotājs sūdzas vai izsaka priekšlikumu. Pat viena novada pašvaldības iestādes raksta savus normatīvus dažādos stilos un formās.

Efektīvu novada pārvaldi apgrūtina arī tas, ka savējie tiek ielikti amatos. Uzņēmumos, kuri rīkojas ar pašvaldības budžetu, pirmkārt ir vajadzīgi cilvēki, kuri pazīst nozari, ir profesionāļi ar atbilstoši kvalifikāciju un pieredzi. Situācijā, kad galvenais kritērijs ir politiskā piederība, amatos mēdz nonākt arī nepiemēroti darbinieki.   Piemēram, šajā sasaukumā, iegūstot deputāta mandātu divi deputāti „pēkšņi ” uzsāka darbu PA „Saimnieks”.

Baumas par to, ka partijas savā starpā plūcas tikai publiskajā telpā, bet ikdienā kopīgi iedzer, sēž pirtī un sarunā balsojumus – apstiprināt nevaru. Neviens ar mani balsojumus nesaskaņoja,  kopīgas iedzeršanas un pirtī iešanas nebija. Vienīgi kopīgi tika ieēsts deputāta-jubilāra sagādāts cienasts pēc  domes sēdes.

Stopiņu novads ir ar brīnišķīgu dabu, ērtu dislokāciju, bet es uzskatu, ka tā mums nav uzdāvināta, bet aizdota, lai mēs to lietotu saudzīgi un nodotu to vēl labāku nākamajām paaudzēm.

Darāmā ir daudz. Sistēmu mainīt ir grūti, bet ne neiespējami. Neatkarīgi no ievēlēto deputātu skaita esmu gatavs turpināt iesāktos darbus un neapstāties.

Ceru, ka domē tiks ievēlēti tādi deputāti, kuriem netrūks ideju, iniciatīvas un darba spēka. Novēlu neapstāties, arī tad, ja „realitāte” atšķiras no cerētā, bet mācīties, konsultēties pie konkrētās jomas speciālistiem, ieklausīties iedzīvotājos un pārņemt citu novadu labo praksi.  Mērķis, domāju visiem viens – strādāt novada attīstības un izaugsmes labā.

 elvijs-vebers-pv2017Elvijs Vēbers

Jurists

Esmu dzimis un skolojies Rīgā, taču nu jau apmēram 15 gadus mana ģimene dzīvo Stopiņos. Manā ģimenē aug divi dēli un meita.  Bieži vien pie sevis pabrīnos, kā es kādreiz dzīvoju pilsētā. Skatos uz saviem bērniem un priecājos, ka viņi var dzīvot ārpus pilsētas trokšņa un būt tuvāk dabai. Arī pats izbaudu svaigo gaisu un putnu čivināšanu vasaras rītos.

Darīdams savu ikdienas jurista darbu, profesionālā līmenī esmu diezgan daudz saskāries ar sadzīves un saimnieciskajām aktualitātēm citos novados. Nenoliedzot, ka līdzšinējā Stopiņu dome ir daudz ko izdarījusi, tomēr redzu vairākas būtiskas lietas, kuras noteikti var darīt labāk un gudrāk, ņemot pozitīvu piemēru no citiem novadiem.

Viena no šīm lietām, nenoliedzami, ir ielu un ceļu savešana kārtībā, to asfaltēšana, apgaismojuma ierīkošana. Tā vien šķiet, ka šī joma pašreizējās domes prioritāšu sarakstā nebūt nav pirmajās rindās. Ar pāris noasfaltētiem pagalmiem Ulbrokas centrā ir daudz par maz!

Ir dzirdētas atrunas no domes puses, ka ceļu sakārtošanu liedzot juridiski šķēršļi. Taču tā tas nav. Man ir pilnīgi skaidri juridiski risinājumi, un esmu gatavs pielikt savu roku, zināšanas un profesionālo pieredzi, lai Stopiņu novads Latvijas simtgadē iebrauktu pa gludiem novada ceļiem.

arturs-kasarass-pv2017

Artūrs Kasarass

Dzimis un audzis Stopiņu novadā jau trešajā paaudzē. Gājis bērnudārzā Pienenīte un Ulbrokas vidusskolā, precējies, divu bērnu tēvs.

Šobrīd dzīvoju ciematā Vālodzes un strādāju Stopiņu novada uzņēmumā BSW-Latvia. Esmu strādājis mežizstrādē un kokapstrādē. Gribētu novadā sakārtot ceļu, ceļmalu un grāvju tīrīšanu, ieskaitot ari meliorācijas grāvjus, ka arī aizaugošo pļavu un mežu kopšanu novada teritorijā. Tas uzlabotu:

 1. infrastruktūru
 2. dabas ainavu
 3. vidi
 4. ūdenstilpņu krasta zonas plašāku izmantošanu atpūtai
 5. meliorācijas sistēmas pilnvērtīgāku darbību visā novadā
 6. ekosistēmu
 7. tūrismu un citas sfēras novadā.

elina-silina-pv2017

Elīna Siliņa

Divu dēlu mamma, Stopiņu novada Jauniešu domes ilglaicīga vadītāja.

Izglītība: bakalaura grāds vides zinātnēs, RTU; vidējā izglītība, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija.

Vai viegli būt jaunam Stopiņos?

Padsmitnieku gadi ir ļoti nozīmīgi jebkura cilvēka dzīvē. Tas ir laiks, kad vari sapņot, uzelpot vieglāk un justies nepiespiestāk. Bet šis laiks arī uzliek savu nastu – ir jāizvēlas nākotnes ceļš.

Ir jaunieši, kas savu dzīves aicinājumu ir sajutuši pašā skolas gaitu sākumā, bet ir tādi, kas nespēj ieraudzīt virzienu ne 12.klases izlaidumā, ne absolvējot universitāti. Ir jāstrādā pie tā, lai šādu jauniešu, kas savu izvēli nav atraduši, būtu mazāk.

Vecāku un bērnu izvēle ir jāsāk atvieglot jau pašos pirmajos dzīves soļos. Interešu izglītībai ir jākļūst pieejamākai gan pirmsskolas izglītības iestādēs, gan vēlāk, sākot skolas gaitas. Pirmkārt, ir jāizveido ērta un pārredzama platforma, kur vecākiem kopā ar saviem bērniem iegūt informāciju par Stopiņu novadā pieejamajiem pulciņiem. Otrkārt, ir jābūt skaidrai norēķinu kārtībai. Tas nav nepadarāms darbs, ir jābūt tikai vēlmei sakārtot šo sfēru.

Skolēnu samazinājums Ulbrokas vidusskolas pēdējās klasēs ir ievērojams un būtu lieliski, ja skolā tomēr paliktu mūsu bērni un uz Rīgu aizplūstu tikai tie, kas ir izvēlējušies apgūt kādu profesiju. Sistemātiski strādājot pie izglītības līmeņa celšanas mūsu skolās, ir iespējams noturēt jauniešus mūsu novadā.

Es ticu, ka daudz vieglāk izdarīt izvēli gan man pašai, gan citiem būtu bijis tad, ja reāli dažādu jomu pārstāvji būtu nākuši pie jauniešiem un stāstījuši neizpušķojot, kā ir strādāt par atslēdznieku, advokātu vai domes deputātu.

Radot pievilcīgāku un krāsaināku vidi jauniešiem šeit pat Stopiņos, iespējams nākotnē tas viņiem radīs vēlmi arī turpmāk saistīt savu dzīvi ar mūsu novadu.

gundars-ledins-pv2017

Gundars Lediņš

Dzimis 1968. gadā, precējies, trīs bērnu tēvs.

12 gadus esmu Stopiņu novada iedzīvotājs.

Šobrīd studēju BA “Turība” maģistrantūrā.

20 gadus esmu tirgotājs šī vārda visplašākajā nozīmē.

Manuprāt, politikā savstarpēji jāsadarbojas kā komandas spēlē, jo visu partiju pārstāvjiem ir viens mērķis – nodrošināt sava pārstāvētā novada iedzīvotājus un uzņēmējus ar tiem nepieciešamo atbalstu un veicināt kopējo labklājības izaugsmi. Tātad strādāt vienā komandā, vienam kopējam mērķim, nevis veidot koalīcijas, pozīcijas un opozīcijas, kā rezultātā virkne labu ideju netiek realizētas politisku nesaskaņu dēļ.

Katrā pašvaldībā daļa budžeta tiek tērēta, veicot visdažādākā rakstura iepirkumus. Tiek definēti iepirkuma mērķi, sagatavotas tehniskās specifikācijas, noteikti vērtēšanas kritēriji, izstrādāti līguma projekti. Tā kā iepirkumu speciālisti ne vidējā, ne augstākā līmeņa izglītības iestādēs netiek sagatavoti, visbiežāk  dokumentāciju sagatavošana tiek uzdota juristiem.

Piedaloties iepirkumos un izvērtējot dažādus valsts un pašvaldību iestāžu sagatavotos nolikumus, esmu secinājis, ka darbinieki, kuri organizē virkni atšķirīgu preču un pakalpojumu iepirkumus un, saprotams, ka nepārzina katras konkrētās jomas specifiku, nevēršas pie nozares speciālistiem, bet uzticas kolēģu ieteikumiem, pašu pieredzei, internetā atrastai informācijai u.tml..

Vairāk nekā desmit gados uzkrātā pieredze iepirkumu jomā ļauj secināt, ka nereti dokumentācija izstrādāta konkrētam piegādātājam vai ražotājam, kas ierobežo godīgas konkurences iespējas un netiek racionāli izmantoti pašvaldības finanšu līdzekļi. Bieži nākas brīnīties par to, kā mazs, nedēļu pirms iepirkuma reģistrēts uzņēmums var preci piedāvāt lētāk, nekā oficiāls preču izplatītājs vai autorizēts ražotāja rūpnīcas pārstāvis…

Katram nodokļu maksātājam ir tiesības zināt, kā un cik kvalitatīvi tiek izlietoti pašvaldības budžeta līdzekļi.

ritvars-ziedonis-pv2017

Ritvars Ziedonis

Esmu ieguvis ārsta grādu un ģimenes ārsta specialitāti Rīgas Stradiņa  Universitātē. Strādāju Stopiņu novadā par ģimenes ārstu jau no 2014. gada. Esmu precējies, divu dēlu tēvs. No 2017. gada esmu arī pārcēlies uz dzīvi Stopiņu novadā.

Strādājot Stopiņu novadā par ģimenes ārstu jau vairākus gadus, esmu ievērojis veirākas nepilnības, kuras būtu iespējams novērst. Patreiz veselības aprūpi pie mums nodrošina trīs ambulatorās palīdzības punkti, kuros kopā strādā četri ģimenes ārsti ar savām komandām aprūpējot aptuveni 7434 pacientu no kuriem aptuveni 1836 ir bērni vecumā līdz astoņpadsmit gadiem. Pacientu aktīva reģistrācija praktiski notiek tikai vienā no doktorātiem, jo pārējie ir pārpildīti. Ir samērā lielas pacientu rindas akūtajās stundās un pēc pieraksta, jo ārstu ir tik cik ir.

Lai uzlabotu veselības aprūpi novadā – būtu pirmām kārtām jāsāk meklēt papildus telpas, lai varētu nodarbināt lielākas ārstu komandas, piesaistītu speciālistus strādāt arī Stopiņu novadā veicot pieprasītus izmeklējumus. Ņemot vērā, ka mums ir arī apmācīt tiesīgi ārti – ir iespēja nodarbināt arī ārstus – rezidentus, kas atvieglotu pacientu pieņemšanu un mazinātu lielās rindas.

Vēlos atgādināt, ka Stopiņu novads ir strauji augošs novads ar labu dzimstību. Mums ir jācenšas nodrošināt arī pienācīgu veselības aprūpi novada iedzīvotājiem.

Ar uzticību viens otram – veicināsim mūsu veselību un labklājību!

inga-skaistkalne-pv2017

Inga Skaistkalne

Izglītība – Augstākā juridiskā, trīs bērnu mamma.

Vēlos Stopiņu novadu padarīt ģimenēm un dabai draudzīgāku! Stopiņu novadā esmu nodzīvojusi lielāko daļu savas dzīves, mācījusies Ulbrokas vidusskolā, kur šobrīd mācās arī mani bērni.

Viss sākas ģimenē, tāpēc sakārtots un pārdomāts sociālais  atbalsts, zaļā dzīvesveida ieviešana ikdienas solī, ļaus padarīt Stopiņu novadu par patīkamu un dabai draudzīgu vidi kur dzīvot!

Daudzas lietas ir sakārtotas, bet mēs varam labāk un efektīvāk!

dace-pudane-pv2017

Dace Pudāne

Dzimusi 1974. gadā.

Augstāko izglītību ieguvusi Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē.

Stopiņu novadā dzīvoju kopš 2004.gada.  Strādāju par galveno grāmatvedi starptautiskā uzņēmumā. Kopš bērni uzsāka skolas gaitas Ulbrokas vidusskolā, aktīvi iesaistos skolas dzīvē. Esmu skolas padomes priekšsēdētāja. Uzskatu, ka jābūt sabiedriski aktīvam un atbildīgam par vidi, valsti, kurā dzīvojam.

Svarīgi redzēt lietu kopsakarību ilgtermiņā nevis tikai šodien!

sendija-silina-pv2017

Sendija Siliņa

Dzimusi Ogrē.

Esmu beigusi Rīgas 31.vidusskolu, Rīgas 1. Medicīnas skolu, 2004. gada absolvēju Rīgas Stradiņa universitāti.

Patreiz strādāju SIA „SenSil” par zobārsti. Ģimenes stāvoklis – precējusies, ir divi bērni.

Vislabākie nodomi, vislabākie rīki valsts pārvaldē kļūst greizi, ja tos neīsteno godprātīgi ļaudis!

ainars-grikmanis-pv2017

Ainārs Grikmanis

Labdien Cienījamais Stopiņu novada iedzīvotāj!

Esmu lepns par to, ka mana vienīgā dzīves vieta ir Stopiņu novads un tā arī ir mana motivācija ar savu izglītību, profesionālo pieredzi un zināšanām par pašvaldības darbu, stiprināt Stopiņu novada iedzīvotāju labklājību un drošību.

Maģistra grādu būvniecības nozarē ieguvu jau tālajā 1989.gadā, absolvējot Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras un celtniecības fakultāti, specialitātē – Rūpniecības un civilā celtniecība.

Stopiņu novadā dzīvoju kopš 2005.gada, pa šo laiku ir izveidojies priekšstats par darbiem, kas kopīgi ir paveicami un tāpēc jo īpaši izvirzu šādas prioritātes, ar kurām ir jāsāk jaunā domes sasaukuma darbs: izstrādāt un ieviest ikvienam būvēt gribētājam pieejamu un saprotamu būvniecības prasību metodiku, paaugstināt pašvaldības būvobjektu kvalitātes kontroli, veidojot līdzsvaru starp dzīvojamām zonām un ražošanas teritorijām, turpināt teritorijas plānojuma pilnveidošanu un nodrošināt domes lēmumu pieņemšanu par novada teritorijas infrastruktūras (ielas un to apgaismojums, ietves, veloceļi, pretplūdu aizsargbūves, sabiedriskā transporta pieturas vietas) attīstību vai izbūvi.

Ne visas nosauktās prioritātes ir finansu slogs Stopiņu novada nodokļu maksātājiem. Prasmīgi un mērķtiecīgi strādājot, lielākajai daļai no šiem darbiem ir iespējams rast daļēju vai pat pilnīgu ES struktūrfondu finansējumu.

Veiksmi mums visiem! Spožu nākotni Stopiņu novadam!

Programma

Nacionālā Apvienība ir un būs uzticīga Satversmē ierakstītajam. Šis darbs sākas šeit uz vietas – mūsu Stopiņu novadā!

Nacionāls nav diskriminējošs. 54 Stopiņu novadā dzīvojošām tautībām jāapvienojas zem Nacionālā karoga.

Kultūra, izglītība un atbalsts ģimenei

 • Kristīgām vērtībām un lielām ģimenēm tiks veicināta labvēlīga un droša vide.
 • Veidosim cilvēku lokālo patriotismu ar kultūras, izglītības un sporta pasākumu palīdzību, lai cilvēks izjustu piederību novadam un apzinātos sevi kā novada saimnieku.
 • Izglītības iestādēs izvirzīsim kā prioritāti izglītības kvalitāti.
 • Realizēsim valstiskās audzināšanas programmu novada mācību iestādēs.
 • Atbalstīsim skolēnu dalību mācību olimpiādēs, interešu izglītības pasākumos, īpaši atbalstot pulciņus, kas vērsti uz latviskās kultūras iepazīšanu.
 • Popularizēsim novada tēlu, nodrošinot tūrisma informācijas pilnveidi un pieejamību; dabas taku, velo maršrutu, apskates objektu izveide, atpūtas laukumi.
 • Atbalstīsim aktīvākās biedrības, NVO un iedzīvotājus, kas ar savu darbību veicina pašvaldības izaugsmi un atpazīstamību.
 • Aktīvi darbosimies Latvijas valsts simtgades kultūras programmas izveidē novadā.
 • Atbalstīsim tautas deju kolektīvus, korus, novadpētniecības projektus un citus pašdarbības kolektīvus.
 • Atbalstīsim patriotiskās organizācijās – jaunsardzi, zemessardzi.
 • Veicināsim jauniešu iesaistīšanos novada attīstībā..

Tautsaimniecība un finanses

 • Novada budžeta ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju ir vieni no lielākiem Latvijā – dzīves apstākļiem Stopiņu novadā jābūt vislabākajiem.
 • Veidosim sabalansētu budžetu ar racionālu izlietojumu, kas būs atklāts un cilvēkiem saprotams, lai pietiktu attīstībai, ceļiem un sociālām vajadzībām.
 • Nodrošināsim pašvaldības atbalstu infrastruktūras (ceļu, komunikāciju, komunālo pakalpojumu) izveidei.
 • Atbalstīsim dzīvojamo mājokļu apsaimniekošanas kooperatīvu izveidi un pārskatīsim patreizējās apsaimniekošanas principus.

Sociālais atbalsts un veselība

 • Veicināsim veselības aprūpes pakalpojumu daudzveidību un pieejamību novadā.
 • Atbalstīsim brīvprātīgo ugunsdzēsēju vienības un brīvprātīgo kārtības sargu kustības izveidi.
 • Pilnveidosim dienas centru darbības programmas, ļaujot plašākai iedzīvotāju grupai iesaistīties aktivitātēs.
 • Veicināsim personu ar īpašām vajadzībām un sociālo riska grupu integrāciju novada sabiedriskajā dzīvē.
 • Atbalstīsim sociālo uzņēmējdarbību, kas nodrošina vientuļo pensionāru un audžuģimeņu atbalsu.

Vides kvalitāte un teritoriālā plānošana

 • Izveidosim ilgtspējīgu novada vides stratēģiju.
 • Veicināsim ūdens resursu racionāla izmantošanu atpūtai, transportam un resursu ieguvei.
 • Attīstīsim ciematu pārdomātu attīstību, nodalot uzņēmējdarbības un rekreācijas zonas.
 • Pilnveidosim infrastruktūru starp ciematiem (gājēju un velobraucēju celiņi).

JāBalso!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.