Ventspils nodaļa
logo

Tikšanās ar Saeimas deputāti Janīnu Kursīti-Pakuli

Foto: J.Makkars

Sestdien – 10.janvārī uz tikšanos ar saviem partijas kolēģiem un citiem interesentiem bija ieradusies Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk tekstā NA) Saeimas deputāte, valodniece, folkloriste, publiciste, Latvijas Universitātes profesore, pasniedzēja Janīna Kursīte – Pakule. Interesantā sarunā J.Kursīte rosināja klātesošos aizdomāties par mūsu Latvijas garīgajām bagātībām – valodu, tās dažādajām izloksnēm, senajām mūsu senču rakstu zīmēm, to pielietojumu mūsdienās. Ieguvām interesantu informāciju par mūsu jūras “dārgakmeni” – dzintaru, seno Kurzemes koka arhitektūru un pat atsevišķu aktīvāko klausītāju uzvārdu izcelsmi.

Kā atzina tikšanās dalībnieki, šīs kopīgi pavadītās stundas ļāva mums visiem justies kā bagātniekiem, jo apzinājāmies, cik ražens ir mūsu kultūras mantojums, ka varam lepoties ar mūsu valodas dažādajām izloksnēm, ja cienām un ievērojam mūsu latviskās tradīcijas.

Tikšanās noslēgumā J.Kursīte atbildēja arī uz ekonomiski politiskajiem jautājumiem, kas skar viņas darbu Saeimā un ir aktuāli mūsu Ventspils un novada iedzīvotājiem. Interesenti kopā ar deputāti apsprieda gan ar piekrastes zvejniecību saistītus jautājumus, gan uzdeva jautājumus par valsts budžeta sadali un uzklausīja Kursītes k-dzes viedokli par novadu reformu.

Draudzīgā un sirsnīgā atmosfērā tika izsacīta cerība, ka šī nav mūsu kopīgā pēdējā tikšanās.

B.Jurševics, foto:J.Makkars

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.