Jūrmalas nodaļa
logo

Tikšanās ar VARAM parlamentāro sekretāru Jāni Eglīti

Baltā kāpa pie Lielupes

Esam izskatījuši jautājumu “Par Jūrmalas pilsētas Teritorijas plānojuma grozījuma projektu” un Jūrmalas pašvaldībai adresētajā lēmumā izteicām vairākus būtiskus iebildumus, kas attiecas uz nepieciešamību saglabāt vairākas dabas teritorijas, kā arī neapmierinātību ar sezonāli izmantojamu daudzdzīvokļu jaunceltņu būvniecību.

EP deputāts R.Zīle iepriekšējā sēdē pastāstīja, ka, piemēram, Šveicē, kūrortpilsētās ir noteikta tā dēvēto “auksto gultu” mājokļu pieļaujamā proporcija pret patstāvīgi dzīvojošo iedzīvotāju skaitu, lai tādā veidā nodrošinātu pilnvērtīgu apdzīvotās vietas funkcionēšanu cauru gadu. Jūrmalā tas notiek nekontrolēti, pašplūsmā. Šādā veidā Latvija atkal tiek okupēta – šoreiz ar krievu masām, kas, iegādājoties īpašumus un mainot Jūrmalas, Latvijas sabiedrību, unikālo vidi pārvērš par atjaunotu krievu republiku. Daudzi iebraucēji pārsvarā ir krievu bagātnieki, kuri mūsu zemē kļūst noteicēji daudzās dzīves jomās. Veikalos, viesnīcās, koncertzālēs, pašvaldības iestādēs mēs atkal atgriežamies pie krievu valodas un klanīšanās augstprātīgajiem un kundziskajiem “maskaviešiem”.

Šīs pārmaiņas pamanām ne tikai mēs, bet to ir ievērojuši arī ārvalstu žurnālisti, publicējot par Latviju visai satraucoša atsauksmes. NA Jūrmalas nodaļa (NA JN) iebilst pret TUA tirdzniecību Latvijā jebkurā veidā. Mēs nedrīkstam samierināties ar domu, ka mūsu pilsētas, valsts skaistums, daba, mums piemītošā identitāte, nacionālais lepnums ir jāupurē austrumvalsts naudas varai. Tā mēs zaudēsim Latviju. Pagaidām mūsu pūles pretoties pašvaldības politikai, kas Jūrmalu pārvērš par krievu pilsētu, ZZS totalitāri pārvaldītajā pašvaldībā nav guvušas atbalstu, neskatoties uz to, ka formāli kopā ar “Vienotību” skaitāmies koalīcijā.

Esam saņēmuši Jūrmalas pilsētas domes Pilsētplānošanas nodaļas vadītājas V.Zvejnieces atbildi, kurā visi mūsu ierosinājumi tika noraidīti. Ir pavīdējusi informācija, ka nākamajās pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā daudz aktīvāk gatavojas startēt SC ar iespējamo mēra kandidātu S.Dolgopolovu priekšgalā, kuri, sadarbojoties ar latviskajam elektorātam pievilcīgāku jaunizveidoto SC satelītorganizāciju “Gods kalpot Latvijai”, kuru daudzi jau nodēvējuši par “Gods kalpot Saskaņai”, Jūrmalu mēģinās veidot pēc Rīgā pārbaudīta politiskā modeļa. Ja latviskie spēki nespēs vienoties, “Jaunais vilnis” Jūrmalā var atgriezties ne tikai kā lēts muzikāls pasākums.

Lai rastu atbalstu savai tālākai rīcībai NA Jūrmalas nodaļa 29.februārī tikās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentāro sekretāru Jāni Eglīti, kurš pastāstīja par VARAM iespējām reaģēt uz sabiedrības iesniegumiem. Tika diskutēts arī par pašvaldību haotiskajām manipulācijām saistībā ar iedzīvotāju deklarēšanos tai vai citā pilsētā vai apdzīvotā vietā. Valstij kopumā no tā nav nekāda labuma, bet iedzīvotājiem tas rada tikai neērtības. NA JN neapmierina, ka atsevišķas personas pašvaldības vadībā neuzklausa sabiedrības viedokli, bet uzstājīgi pārstāv “investoru” intereses, kuriem rūp tikai sava kabata. Izskanēja viedoklis par pašvaldību apmaksātajiem masu mēdijiem, kuros uzkrītoši tiek izcelts pilsētas mērs, bet atšķirīgs sabiedrības viedoklis neizskan nemaz. NA JN ir gatava izmantot visas demokrātiskā sabiedrībā pieņemtās metodes, lai īstenotu savus mērķus jūrmalnieku interesēs.

Jānis Žugovs, NA JN vadītājs.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.