Vecumnieku nodaļa
logo

Vecumnieku novads gatavs attīstībai

Esam aizvadījuši mūsu Latvijas 99. dzimšanas dienu. Novembra vidū ar vien nedēļas atstarpi mēs godinām mūsu valsti un tās aizstāvjus, 11.novembrī pieminot Latvijas karavīrus, savukārt 18.novembrī svinot Latvijas dzimšanu. Mēs atcermies varoņus, kuru rīcība un drosme ļāva piepildīties sapņiem un notikt lielām lietām.

Katru gadu šie svētki  ir atgādinājums, ka sapņi ir sasniedzami un dažkārt pat neticamākās idejas ir iespējams realizēt, tomēr tas nenotiks pats no sevis. Ir jābūt gataviem cīnīties, strādāt un nepadoties.

Šo vēstures mācību mēs nedrīkstam aizmirst.  Pateicoties varoņiem, mums šodien nav jācīnās par savu valsti kaujas laukā, tomēr tas nenozīmē, ka cīņa ir galā. Mēs gribam dzīvot pārtikušā, drošā valstī, kurā  katrs latvietis justos piederīgs, nozīmīgs savai sabiedrībai un zemei. Pie tā vēl daudz jāstrādā un tāds rezultāts ir sasniedzams tikai tad, ja spējam pieņemt, ka ceļš uz panākumiem sākas tur, kur beidzas komforta zona. Mēs varam turpināt ierasto dienas ritmu, un ļaut apstākļiem sevi vadīt. Bet mēs varam arī pārkāpt ikdienas rutīnai, atrotīt piedurknes un panākt, lai paša sēta, pagasts un novads kļūst par vietu, kas ar savu spēku un jaudu spoži mirdz Latvijas kartē. Tas ir iespējamas tikai tad, ja mēs strādājam kopā, ja mums ir skaidrs rīcības plāns un precīzi definēti mērķi.

Klāt ir gada nogale – laiks, kad plānojam darbus nākošajam cēlienam. Šis ir īstais brīdis atcerēties novembra svētku mācību. Plānojot  darbus, arī nākošā gada novada budžetu,  jādomā ne tikai par šābrīža vajadzībām, bet arī par to, kādu vēlamies mūsu novadu redzēt pēc pieciem, desmit un divdesmit gadiem. Saeima ir pieņēmusi nākamā gada valsts budžetu, būtiski palielinot atbalstu attīstības jomām, arī demogrāfijai. Arī mums jābūt izlēmīgiem, saprātīgi ieguldot projektos, kuri  dos atdevi  pēc gada, diviem vai pieciem.

Tādēļ tieši šobrīd ir svarīgi, lai novada vadībai ir spēja un dotības saskatīt šo potenciālo pienesumu un pieņemt lēmumus, kuri pārtaptu pamanāmos rezultātos un uzlabotu novada iedzīvotāju dzīves kvalitāti un labklājību ilgtermiņā.  Es ceru, ka nākamā gada novada budžets būs izaugsmes budžets, kurā būs atbalstītas ieceres gan izglītības iestāžu, gan uzņēmējdarbības un sociālās aprūpes attīstībai. Mūsu novads ir tam gatavs.

Novēlu visiem novada iedzīvotājiem mierīgu gada nogali un piepildītu Ziemassvētku laiku. Lai izdodas viss iecerētais!

Ar cieņu,

Dainis Rijkuris

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.