18. novembra Lāpu gājiens 2015

Datums: 2015-11-18   Laiks: 17:00:00
18. novembris 2016

Spītējot lietum, 15 000 cilvēku piedalās tradicionālajā 18.novembra lāpu gājienā

18. novembris – Lāpu gājiens 2016

„Latvija ir mūsu!”.. Šī devīze simbolizē tradīciju – 18. novembra Lāpu gājienu, kas ir kļuvusi par neatņemamu 18. novembra, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētku svinību sastāvdaļu. Lāpu gājiena tradīcija aizsākās 2003. gada 18. novembrī kā jauniešu apvienības„Visu Latvijai!” veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā. Katru gadu gājiens pulcē aizvien vairāk dalībnieku, kopš 2005. gada iesniedzoties vairākos tūkstošos un pamazām kļūstot par emocionāli saviļņojošāko un vērienīgāko 18. novembra svētku tradīciju. 2014. gada 18. novembrī gājienā devās rekordliels dalībnieku skaits – aptuveni 14 000.

Gājiena mērķis ir pateikties Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem, kuru ticība latviešu tautas nākotnei un nestie upuri deva iespēju latviešiem būt starp tām retajām pasaules tautām, kurām ir sava valsts.

Medijos ir izskanējusi maldinoša informācija, ka šogad lāpu gājiens tikšot izmantots kā protests pret migrāciju. Tas neatbilst patiesībai un uz to ir tikai aicinājušas vairākas ar gājiena rīkošanu nesaistītas organizācijas. 18. novembris ir svētku diena, kas nav īstais brīdis protestu rīkošanai, lai cik pareizs arī nebūtu pats protests. 18. novembra lāpu gājiens nekad nav ticis politizēts un tāds tas paliks arī šogad.

Neaizmirstamas ir tās sajūtas, kad gājiena dalībnieku lāpu un karogu jūra, kopības sajūtas un garāmgājēju acu skatienu pavadīta, izvijas cauri visai Vecrīgai. Tas sniedz patriotisku saviļņojumu un gandarījumu vēl ilgi pēc gājiena noslēguma. Arī Tev ir iespēja šogad to piedzīvot! Ikviens ir laipni aicināts līdzi ņemt savus ģimenes locekļus, draugus un kolēģus!

18. novembris 2015Pulcēšanās gājienam Rīgā, pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa (Kr. Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojumā) no 17:00, kad tur notiks svētku koncerts ar Zigmara Liepiņa, Jāņa Sproģa, Vīru kopas “Vilki”, Jāņa Buķeļa, “Sūrie laiki” un NA jauniešu piedalīšanos. Pirmie ~8000 dalībnieki varēs saņemt organizatoru sarūpētas lāpas. Gājiens sāksies 18:00. Ņemot vērā Lāpu gājiena vērienu, tā norisei tiks slēgta satiksme Kr. Valdemāra ielā un 11. novembra krastmalā, no kuras gājiens tālāk pa Kaļķu ielu virzīsies līdz Brīvības piemineklim.

11. novembrī – Lāčplēša dienā – visā Latvijā notiks plaši apmeklēti lāpu gājieni, vairākās pilsētās iesniedzoties tūkstošos. 18. novembrī Rīga noslēgs „patriotisma nedēļu” ar grandiozāko lāpu gājienu, kādu Latvija līdz šim pieredzējusi.

► Lāpu gājiens sociālajos tīklos:

18. novembris 18. novembris / Lāpu gājiens 18. novembris 2015 18. novembra Lāpu gājiens 2015
18. novembris@MusuLatvija

Lāpu lietošanas drošības instrukcija

► Gājiena maršruts:

Lāpu gājiens

► Īsfilma par 18.novembra lāpu gājiena tradīciju: