18. novembra Lāpu gājiens 2017

Datums: 2017-11-18   Laiks: 17:00:00
18. novembris
18. novembrī sākot no 17.00 vakarā notiks vērienīgākais valsts svētku notikums Latvijā – Lāpu gājiens par godu valsts dibināšanai.

 ► Sākuma vieta un laiks

    • Lāpu gājiens tiek atklāts ar koncertu plkst. 17.00 pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa Bastejkalnā Kr. Valdemāra un Raiņa bulvāra krustojumā.
    • Pats lāpu gājiens sākas plkst. 18.00 no Kārļa Ulmaņa pieminekļa un noslēdzas ap 19.00 pie Brīvības pieminekļa.

► Aicinājuma video

► Gājiena norise

 Pieseko un uzzini jaunāko informāciju par Lāpu gājienu sociālajos tīklos:

button-facebook-1 https://www.facebook.com/ParLatviju/

button-twitter-1 https://twitter.com/MusuLatvija

► Iesakām plānot laicīgu nokļūšanu uz gājienu

Parasti 18. novembrī Rīgas centrā, Vecrīgā un krastmalā ir ierobežota satiksme. Ar to jārēķinās, ja plāno ierasties uz gājienu. Labāk nokļūt Rīgas centrā jau laicīgi, apmeklēt dažādus Latvijas dzimšanas dienai veltītos pasākumus, piemēram, “Staro Rīga”, un ap pulksten 17.00 doties uz patriotisku koncertu, kas stundas garumā norisināsies pie K. Ulmaņa pieminekļa.

 Lāpu gājiena maršruts:

 ► Īsfilma par Lāpu gājiena tradīciju

► Lāpu gājiena vēsture

Lāpu gājiena tradīcija aizsākās 2003. gada 18. novembrī kā jauniešu apvienības „Visu Latvijai!” veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā. Katru gadu gājiens pulcē aizvien vairāk dalībnieku, kopš 2005. gada iesniedzoties vairākos tūkstošos un pamazām kļūstot par emocionāli saviļņojošāko un vērienīgāko 18. novembra svētku tradīciju. 2016. gada 18. novembrī gājienā devās rekordliels dalībnieku skaits – vairāk kā 17 000.

Gājiena mērķis ir pateikties Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem, kuru ticība latviešu tautas nākotnei un nestie upuri deva iespēju latviešiem būt starp tām retajām pasaules tautām, kurām ir sava valsts.