Svecīšu ceļš “Baltijas ceļam 30” | 23.08.

Datums: 2019-08-23   Laiks: 21:00:00

21.00 | pie Brīvības pieminekļa, Rīga

1989. gada 23. augustā vairāk nekā 2 miljoni latviešu, lietuviešu un igauņu izveidoja dzīvo ķēdi no Tallinas līdz pat Viļņai, pieprasot Baltijas valstu neatkarību. Tā ir viena no visu laiku daudzskaitlīgākajām un iespaidīgākajām politiskajām manifestācijām pasaulē, un pašlaik Baltijas ceļš tiek atzīts par Atmodas laika kulmināciju.

23. augustā visi laipni gaidīti pie Brīvības pieminekļa, kur iedegsim svecīšu ceļu un sadosimies rokās, lai atcerētos to vienotības sajūtu, kas valdīja pirms 30 gadiem. Kopā esot – brīvi esam!

Rīkotājs – Nacionālā apvienība.

Pirms svecīšu ceļa no 19:00 ikviens ir aicināts apmeklēt svinīgo notikumu pie Brīvības pieminekļa. Piedalās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Latvijas Tautas frontes bijušais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, galvenās lomas atveidotāja filmā „Bille” Rūta Kronberga, koris „Pa Saulei” diriģenta Jāņa Ozola vadībā, solists Jānis Buķelis, hiphopa mūziķis Ozols, mūziķi Kristapa Krievkalna vadībā un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis. To rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs ar Kultūras ministrijas simtgades biroju un SIA “I Did It”.