Latvijas Centrālās padomes memorandam – 70

Datums: 2014-03-17   Laiks: 18:00:00
Latvijas Centrālā padome

Pirmdien, 17.martā, 18:00 pie Brīvības pieminekļa notiks pasākums “Latvijas Centrālās Padomes Memorandam – 70”, atceroties 189 Latvijas inteliģences pārstāvju 1944.gada 17.martā parakstīto Memorandu par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Piedalīties pasākumā ir aicināts ikviens labas gribas cilvēks. Sanākušie ļaudis Brīvības pieminekļa pakājē iedegs 189 sveces. Tās degs to 189 Latvijas patriotu piemiņai, kuri 1944. gada 17. martā parakstīja KONSTANTĪNA ČAKSTES vadītās nacionālās pretošanās organizācijas “Latvijas Centrālās Padomes” Memorandu. Toreiz pirms 70 gadiem Nacistiskās Vācijas un draudošās atkārtotās PSRS okupācijas apstākļos Memorandā tika izteikta prasība atjaunot neatkarīgu Latvijas Republiku.

PASĀKUMA MĒRĶIS ir atcerēties Memoranda parakstītāju drosmīgo patriotisko rīcību un Latvijas mīlestību, kā arī aicināt cilvēkus mūsu laikā ņemt viņu vērtības par vaduguni Latvijas šodienas un nākotnes veidošanas darbos. MEMORANDU PARAKSTĪJA dažādu nozaru pārstāvji – LU un LLU profesori, juristi, ārsti, lauksaimnieki, bijušie Saeimas deputāti, rakstnieki, mūziķi, baznīcu vadītāji, sabiedriskie darbinieki un citu amatu pārstāvji.

Konstantīna Čakstes vadītā LCP nesadarbojās ne ar vienu no Latvijas ienaidniekiem – okupācijas varām. Tās mērķis bija informēt Rietumu sabiedrotos par Latvijas tautas traģisko situāciju un sekmēt Latvijas neatkarības atjaunošanu ar Rietumvalstu palīdzību.

Pasākumu rīko neatkarīga patriotisku domubiedru grupa Jurģa Klotiņa vadībā. Vairāk informācijas, rakstot uz epastu: jurgis.klotins@gmail.com vai zvanot – 29182954.

Atzīmē, vai nāksi, pasākuma Facebook lapā.