LNNK 30. gadadienas pasākumi

Datums: 2018-07-09   Laiks: 16:00:00

1988. gada 10. jūlijā apmēram 2500 cilvēku pulcējās Arkādijas parkā Rīgā lai dibinātu nacionālu organizāciju – Latvijas nacionālās neatkarības kustību (LNNK). Sanāksmē tika pieņemti statūti, kas deklarēja, ka organizācijas mērķis ir atjaunot Latviju kā suverēnu republiku. Vēlāk dibinātā Latvijas Tautas fronte (LTF) runāja vien par Latvijas autonomijas paplašināšanu PSRS ietvaros. Tieši LNNK skaidri izvirzīja mērķi atjaunot Latvijas neatkarību, tā iedrošinot arī LTF kļūt drosmīgākiem savās prasībās. LNNK kustība bija neatņemama daļa no Latvijas neatkarības atjaunošanas procesa.

LNNK galvenie uzdevumi – ekonomiskās neatkarības nodrošināšana, demogrāfiskā stāvokļa uzlabošana un kultūras tradīciju aizsardzība, vēršanās pret latviešu diskrimināciju– ir aktuāli joprojām. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ir šīs kustības mantiniece gan juridiski, gan idejiski.

2018. gada 9. jūlijā Arkādijas parkā pieminēsim LNNK dibināšanas 30. gadadienu ar dziesmām, sarunām un arī cienastiem, ko katrs ir aicināts ņemt līdzi kopējam galdam. Aicināti piedalīties ir gan LNNK vecbiedri, gan jaunās paaudzes latviešu patrioti.

14:00 Edvīna Šnores dokumentālās filmas “Berklavs” demonstrēšana Latvijas Kara muzeja lielajā zālē.

16:00 Koncerts un atceres brīdis Arkādijas parkā

Uzstājas:
Vīru kopa “Vilki”
Haralds Sīmanis
Anta Eņģele un Marko Ojala
Arnis Neretnieks