Nacionālās apvienības KONGRESS

Datums: 2020-11-28   Laiks: Visa diena

Nacionālā apvienība rīkos pirmo attālināto partijas kongresu Latvijā.

Sestdien, 28. novembrī, plkst. 11.00 notiks Nacionālās apvienības ikgadējais kongress, kas šoreiz aizritēs attālināti un tiks translēts tiešraidē Nacionālās apvienības mājaslapā un Facebook kontā. Tā ir pirmā reize, kad kāds partijas kongress Latvijā notiek pilnībā attālināti.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kongresu lemts aizvadīt attālināti, savukārt balsošana par partijas valdi un tās priekšsēdētāju, kā arī komisiju pārstāvjiem vairāk nekā nedēļas garumā norit ar pasta starpniecību. Kongresa laikā notiks balsošanas urnas atvēršana, un tiešraidē būs iespējams vērot balsu skaitīšanu. Arī šogad valdes vēlēšanās gaidāma liela konkurence, turklāt trešdaļa kandidātu pagājušajā gadā nekandidēja uz valdi. Uz partijas priekšsēdētāja amatu kandidē Saeimas frakcijas vadītājs un esošais partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Ar uzrunām kongresā uzstāsies Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle, kā arī partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Tāpat ar video starpniecību būs iespēja viesoties vairākās Nacionālās apvienības vadītās pašvaldībās. Savukārt pirms kongresa sākuma, jau no plkst. 10.15, ikviens varēs skatīties martā iznākušo filmu “Latviešu leģions. Taisnības augšāmcelšanās”.

Šī gada kongresa vadmotīvs ir “Cauri laikiem…”, atsaucoties uz Latvijas Republikas Satversmes ievadu, kurā iezīmēts, ka Latvijas valsts izveidota, “lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem”. Vadmotīvs iezīmē partijas stabilās vērtības un lūkošanos nākotnē, neaizmirstot par pagātni.

 

Kongresa darba kārtība:

10.15 Filma “Latviešu leģions. Taisnības augšāmcelšanās.”
11.00 Balsu skaitīšanas komisijas ziņojums
11.05 Kongresa atklāšana: NA priekšsēdētāja Raivja Dzintara uzruna
11.20 Īsfilma “Stāsts par Smilteni”
11.30 Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces uzruna
11.40 Īsfilma “Stāsts par Siguldu”
11.50 Eiroparlamenta deputāta Roberta Zīles uzruna
12.00 Īsfilma “Stāsts par Ogri”
12.10 Ētikas un Revīzijas komisiju ziņojumi
12.20 Balsu skaitīšana tiešraidē
Ap 13.00 Rezultātu paziņošana
Priekšsēdētāja vietnieku nosaukšana
Nacionālās apvienības jubilāru sveikšana
Kongresa noslēgums

 

Nacionālās apvienības biedrus, atbalstītājus un citus interesentus jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Ievu Preimani, t. 25431047.