Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (tiek saīsināta kā Nacionālā apvienība vai VL-TB/LNNK vai NA) ir nacionāli konservatīva partija, kura tobrīd kā partiju apvienība izveidojusies 2010. gada vasarā, apvienojoties divām ideoloģiski tuvām politiskām organizācijām – partijai „Visu Latvijai!” un apvienībai „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK – un tādējādi izbeidzot līdz tam esošo latviešu nacionālo spēku sašķeltību. Nacionālās apvienības pamatmērķis ir Latvijas kā nacionālas, taisnīgas un pārtikušas valsts attīstība.

Nacionālo apvienību vada priekšsēdētājs Raivis Dzintars un tā strādā Artūra Krišjāņa Kariņa valdībā ar trīs ministriem – kultūras (Nauris Puntulis), zemkopības (Kaspars Gerhards) un ekonomikas (Jānis Vitenbergs), tā Saeimā ir pārstāvēta ar 12 deputātiem, bet Eiropas Parlamentā ar 2 deputātiem  – Robertu Zīli un Dace Melbārde. Nacionālās apvienības deputāte Ināra Mūrniece, ieņemot Saeimas priekšsēdētāja amatu, ir otra augstākā Latvijas valsts amatpersona.

Nacionālā apvienība vada Ogres (Egils Helmanis), Smiltenes (Edgars Avotiņš), Bauskas (Aivars Okmanis), Siguldas (Uģis Mitrevics) un Talsu (Sandra Pētersone) novadus, bet kopumā esam ievēlēti 34 pašvaldībās.

Vēsture

Partija „Visu Latvijai!” (tiek saīsināta kā VL) sāka veidoties 2000. gadā kā neformāla nacionāli noskaņotu latviešu jauniešu grupa, bet 2006. gadā tā pārtapa par politisku partiju, kurai raksturīgas dažādas spilgtas publiskas akcijas, zināmākā no kurām notika 2007. gada 8. februārī 15 VL puišiem puskailiem 17 grādu salā 40 minūtes stāvot pie Saeimas, tādējādi protestējot pret Latvijas–Krievijas robežlīguma noslēgšanu, ar kuru Latvija atsacījās no Abrenes teritorijas. VL arī aizsākusi vairumu no Nacionālās apvienības tradīcijām – 18. novembra lāpu gājienu, 16. marta karogu aleju, 15. maija sarkan-balt-sarkani karogoto Vienības autobraucienu, 23. augusta Svecīšu ceļu pie Brīvības pieminekļa u.c. Vēsturiski VL aktīvo kodolu un atbalstītāju bāzi veido jaunieši.

Apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (tiek saīsināta kā TB/LNNK) ir viena no vecākajām Latvijas partijām, kura veidojusies uz 1988. gadā dibinātās Latvijas Nacionālās Neatkarības Kustības (LNNK) un Pilsoņu kongresa bāzes. TB/LNNK premjers Guntars Krasts vadīja Latvijas valdību no 1997. gada augusta līdz 1998. gada novembrim un TB/LNNK piedalījusies daudzu valdību darbībā, cenšoties nepieļaut padomju laikos iebraukušo kolonistu privilēģiju paplašināšanu un stāvot pretim centieniem neatkarību atguvušo Latvijas valsti ievilkt atpakaļ Krievijas ietekmes zonā.