15. maija Vienības karogu brauciens

karogu brauciens

Ik gadu 15. maijā Visu Latvijai! un tagad Nacionālās apvienības biedri rīko sarkan-balt-sarkani karogoto Vienības braucienu, godinot Kārļa Ulmaņa ieguldījumu latviskas Latvijas ideju stiprināšanā. Pasākums ikreiz raisa saviļņojošas emocijas, ziņkārīgo acu skatieniem pavadot neskaitāmu auto un motociklu veidoto karogoto kolonnu. Pirmo reizi brauciens notika 2005. gadā, bet kopš 2013. gada Nacionālās apvienības nodaļas rīko jau arī lokālus 15. maija Vienības karogu braucienus. 2016. gadā Pierīgas braucienā piedalījās 220, Liepājas – 84 auto un motocikli, arī Jelgavas un Valmieras braucienos piedalījās vairāki desmiti spēkratu.

▶ Šī gada brauciens – laiki, vietas u.c. ◀

15. maija Vienības karogu brauciena devīze ir Izkrāso Latviju sarkan-balt-sarkanu! Tā mērķis ir atgādināt, ka arī šodien iespējama latviešu tautas vienotība, ka latviešiem jābūt saimniekiem savā zemē un ka, atšķirībā no daudzām, pat krietni lielākām tautām, latviešiem ir sava valsts un sava valoda. Vienības brauciena laikā automašīnas (un motocikli) brauc kolonnā ar paceltiem Latvijas karogiem.

Kāpēc 15. maijs?

Nacionālā apvienība nav pret demokrātiju un noteikti neaicina atkārtot 1934. gada 15. maija apvērsumu burtiskā nozīmē, taču mūsuprāt Kārlis Ulmanis simboliski pārstāv tās vērtības, kuras tik ļoti pietrūkst mūsdienu Latvijas politikā – savas tautas interešu stādīšana augstāk par svešinieku, saimnieciskums, kārtība, augsta morālo vērtību latiņa u.c. Tieši tāpēc Ulmaņa politiku visasāk nosoda Latvijas kā latviskas valsts pretinieki – kā liberāļu propagandisti, tā Kremļa melu apmātie.

Nenoliedzami, Kārļa Ulmaņa personība Latvijas vēsturē ir gana pretrunīga, viņš, kā katrs liels cilvēks, savā politiskajā darbībā ir pieļāvis ne mazums kļūdu, taču fakti un tautas kolektīvā atmiņa liecina, ka tieši viņa valdīšanas laikā Latvija uzplauka gan saimnieciski, gan kulturāli, gan patriotiski. Mūsu vecāku un vecvecāku atmiņas par šo Latvijas „zelta laiku” ir katra latvieša šūpulī ieliktas. “Ulmaņlaiki” ir periods, kurā tika celtas godā tās vērtības, kuras mēs labprāt redzētu uzplaukstam arī mūsdienu Latvijā, tāpēc uz latviešu nacionālo vienotību vērsts garīgs apvērsums būtu nepieciešams arī šodienas Latvijā.

2014. gads


Rīgā + Foto


Liepājā

2013. gads

15. maija Vienības brauciens

Rīgā

15. maija Vienības brauciens

Liepājā

2012. gads

2011. gads

2005. gads

15. maija Vienības brauciens