Raksti par personām: Anitra Tooma

VARAM organizē diskusiju par Latvijas nākotni jaunajā klimata realitātē ar augsta līmeņa OECD amatpersonas piedalīšanos

Piektdien, 2016. gada 22.aprīlī, kontekstā ar Parīzes nolīguma parakstīšanu 2016. gada 22. aprīlī Ņujorkā, notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizēta publiskā diskusija par Latvijas nākotni jaunajā klimata realitātē. Tajā piedalīsies augsta līmeņa Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD) amatpersona un daudzi Latvijā atzīti eksperti*.

Pasākums notiks Kalnciema kvartālā, Kalnciema ielā 35, Rīgā. To moderēs molekulārbiologs Dr. biol. Juris Šteinbergs un Vides izglītības fonda Ekoskolu Rīcības Dienu koordinators Edmunds Cepurītis.

Diskusijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību Parīzes nolīguma nozīmībai un klimata pārmaiņu aktualitātei, kā arī pārrunāt, vai un kā Latvijai saistībā ar jauno klimata realitāti būtu jāmainās. Pasākumā tiks sniegta informācija gan par klimata pārmaiņu liecībām un turpmāko attīstību pasaulē un Latvijā, gan arī par oglekļa mazietilpīgo attīstību.

Uzstāsies ne vien Latvijas eksperti, bet arī Igaunijas vides pētījumu centra pārstāvis Timo Uustal un OECD Vides direktorāta Klimata, bioloģiskās daudzveidības un ūdens nodaļas vadītājs Dr. Simon Buckle.

Tāpat dalību apstiprinājuši daudzi sabiedrībā un profesionālajās aprindās pazīstami cilvēki – tostarp Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, Pasaules dabas fonda valdes priekšsēdētājs Latvijā Uģis Rotbergs, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes profesors Māris Kļaviņš, ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, Latvijas Intelektuālās Attīstības fonda vadītājs Zuarguss, Nevalstiskās organizācijas “Zemes draugi” padomes loceklis Jānis Ulme, žurnāla ‘’Vides vēstis’’ galvenā redaktore Anitra Tooma, biedrības “Zaļā Brīvība” vadītājs Jānis Brizga un video Call on COP autors Mārtiņš Birģelis.

Interesentiem, kuri pasākumu vēlas vērot klātienē, līdz 2016. gada 20. aprīlim plkst. 17:00 lūgums reģistrēties šeit: http://ieej.lv/eCqn4.

Pasākumu būs iespēja vērot arī interneta tiešraidē VARAM tīmekļa vietnē: http://varam.gov.lv/lat/video_tiesraide