Liepājas nodaļa

Raksti par personām: Eduards Berklavs

(Nacionālās Apvienības Liepājas nodaļas koordinātors Artūrs Butāns uzrunājot klātesošos) Svētdien, 10.maijā Saldus novada Airītēs un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika Eduardam Berklavam veltīti pasākumi. Plkst.11:30 Saldus novada Airītēs, kur atrodas Oskara Kalpaka muzejs, sākās svinīgs pasākums, kuru atklāja Latvijas Nacionālo karavīru biedrības vīru koris Tēvija. Tika aizdegtas svecītes un nolikti ziedi brīvības cīnītāju piemiņai, […]

Lasīt vairāk

Izcilā politiķa, Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) pirmā priekšsēdētāja Eduarda Berklava 100. dzimšanas dienā, viņa dzimtajā Īvandes pagastā notika atceres stunda. Edgara Ziņģes un Nacionālās apvienības Liepājas nodaļas jauniešu muzikālie priekšnesumi, pasākuma vadītājas Mairas Brūderes piemeklētās dzejas rindas, atmiņas par E.Berklavu bija pirmais plašākais pasākums novadnieka piemiņai. Saeimas deputātam, Nacionālās apvienības (NA) biedram Gaidim Bērziņam bijusi ne […]

Lasīt vairāk

Berklavam 100

Eduardam Berklavam – vienam no nacionālās kustības līderiem – šomēnes apritētu 100 gadu. Viņu var dēvēt par Pazudušo dēlu, kurš no pārliecināta komunista kļuva par kvēlu brīvas Latvijas aizstāvi un nacionālās kustības vadītāju. Principiāls un godīgs, spējīgs mainīties, nenoliedzot savus maldus, – tādu viņu atceras līdzgaitnieki.

Lasīt vairāk

Par Nacionālās apvienības tradīciju kļuvusi Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā 4. maijā pieminēt un godināt Eduardu Berklavu – politiķi, latviešu patriotu, LNNK līdzdibinātāju – noliekot ziedus viņa atdusas vietā Raiņa kapos. Svētdienas pēcpusdienā pie Eduarda Berklava piemiņas vietas ar ziediem rokās bija pulcējušies gan Berklava domu biedri, gan Nacionālās apvienības (NA) biedri un atbalstītāji. Ar dziesmām piemiņas pasākumu kuplināja NA jauniešu organizācijas pārstāvji.

Lasīt vairāk

Nacionālā apvienība aicina lielākās latviešu partijas – „Vienotību”, Zaļo un Zemnieku savienību, kā arī Reformu partiju sākt konsultācijas par vienota vēlēšanu saraksta izveidi gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Šī vienošanās varētu tikt īstenota vai nu vienota priekšvēlēšanu saraksta veidā, vai arī kā līgums par kopīgu darbību valdības veidošanā. Sadarbības mērķis būtu konstitucionālā vairākuma iegūšana 12. Saeimā, vairojot politisko stabilitāti un mazinot pretvalstisku spēku izredzes politikā.

Lasīt vairāk