Raksti par personām: Inta Uzule-Rancāne

Pārrunā svarīgo ar iedzīvotājiem Saldū

Nacionālās Apvienības “Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” uzsākusi pasākumu sēriju “Kafija ar politiķiem”, kas katru mēnesi plānota kādā no Kurzemes pilsētām.

“Kafija ar politiķiem” ir politisko debašu pasākums, kur neformālā gaisotnē politiskos procesus apspriež pilsētas iedzīvotāji, pašvaldību un Saeimas deputāti. Pirmais šāds pasākums jau ir aizvadīts Saldū, restorānā “Stikla pērlīšu spēle” pulcējoties pilnai zālei, debatējot divu stundu garumā.

Klātienē uz debatēm bija ieradušies arī vairāki jaunieši no Saldus un Brocēniem, kurus interesēja risinājumi, kā novērst latviešu jauniešu diskrimināciju darba tirgū. Pēc pasākuma divi no šiem jauniešiem izteica arī vēlmi pievienoties Nacionālās Apvienības Jaunatnes organizācijai. Debatēs aktīvi piedalījās arī divu pagastu pārvaldes vadītāji, Zemessardzes pārstāvis, Pensionāru biedrības vadītājs, kā arī citi aktīvi Saldus novada iedzīvotāji.

Iedzīvotājiem aktuāla tēma bija ne tikai OIK problēmjautājumi, bet arī Saldus Kultūras nama neesamība, par ko arī pirms publiskā pasākuma, ar Saldus novada domes priekšsēdētāju Māri Zustu pārrunāja Saeimas deputāte Ilze Indriksone. Tāpat tika debatēts par iedzīvotāju ieradumu iepirkties kaimiņvalstīs, kā arī apspriesti meža īpašniekiem un apsaimniekotājiem aktuālie jautājumi, kas saistīti ar dabas liegumiem.

Saldus debatēs piedalījās 13.Saeimas deputāte Ilze Indriksone, Saldus novada domes deputāts Roberts Sipenieks un Nacionālās Apvienības valdes loceklis Gaidis Bērziņš. Debatēs piedalījās arī Nacionālās Apvienības Brocēnu novada domes deputātes Kristīna Maslovska un Inta Uzule-Rancāne.

Nākamais “Kafija ar politiķiem” pasākums plānots 1. februārī, Talsos. Ja vēlies politikās debates sarīkot arī savā pilsētā, tad raksti uz arturs.butans@saeima.lv