Raksti par personām: Jānis Tomels

Nacionālās apvienības dome apstiprina partijas Eiropas parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu un programmu

Sestdien, 2019. gada 23. februārī, notika Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) domes sēde, kurā tika apstiprināti NA Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu kandidāti un priekšvēlēšanu programma.

NA nodaļu delegāti un citi partijas pārstāvji domes sēdē diskutēja par NA valdes sagatavoto kandidātu sarakstu un priekšvēlēšanu programmu. NA domes apstiprinātajā EP kandidātu sarakstā ar pirmo numuru kandidē EP deputāts Roberts Zīle. Ar otro numuru – esošā kultūras ministre Dace Melbārde, trešais – žurnālists Ansis Pūpols, ceturtais – Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs un Z/S “Zilūži” īpašnieks ražotājs Jānis Grasbergs. Sarakstā ir pārstāvēti arī vairāki esošie Saeimas deputāti – Edvīns Šnore, Jānis Dombrava, Aleksandrs Kiršteins un kā noslēdzošais – Saeimas ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols. NA kandidātu sarakstā ir arī nodrošināta reģionālā pārstāvniecība: Rīgas domes deputāts Jurģis Klotiņš, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre un Latgales tradicionālās kultūras biedrības “Latgaļu sāta” vadītāja Marika Zeimule, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks, Liepājas valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājs, valsts prezidenta Valsts valodas komisijas loceklis Normunds Dzintars un Daugavpils reģionālās slimnīcas ārsts Jāzeps Korsaks. Sarakstā iekļauts arī atvaļināts ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Latvijas tirgotāju asociācijas stratēģiskās komunikācijas direktors Jānis Tomels un jurists Uldis Brūns.

Apstiprinātās NA programmas vadmotīvs ir “Par nacionālu valstu Eiropu”. Preses konferencē mediju pārstāvjiem NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars apliecināja: “Mēs esam pārliecināti, ka varam uzvarēt Eiropas parlamenta vēlēšanās”.  To apstiprināja arī Roberts Zīle, piebilstot, ka ar spēcīgiem kandidātiem un programmatiskajiem uzstādījumiem ir iespējams izrauties pārliecinošā vadībā. Viņš uzsvēra, ka NA ir atšķirīga no saviem konkurentiem, kuri ir saistīti ar Žana Kloda Junkera Eiropas nepievilcīgo tēlu. NA konsekventi iestāsies par konservatīvu Eiropu, kurā tiek cienīta tradicionāla ģimene un lēmumi tiek pieņemti, balstoties vēstures pieredzē un Eiropas kultūru tradīcijās.

Roberts Zīle akcentēja šo vēlēšanu nozīmi: “EP ir gaidāmas lielas pārmaiņas. Ir jautājums par partiju grupu nacionāli konservatīvajā flangā, kur NA pārstāv trešo lielāko EP frakciju [Eiropas Konservatīvo un reformistu aliansi, jeb ACRE]. Šajā flangā notiks zināma pārkārtošanās. Starp partijām, kuru ietekme varētu pieaugt, ir arī tādas, kurām ir attiecības ar Putina “Vienoto Krieviju”. NA solījums ir nepieļaut Putina atbalstītāju ietekmes pieaugumu EP, un ACRE būs viskritiskākā grupa šajā jautājumā.”

Dace Melbārde akcentēja Eiropas nozīmi mazo tautu kultūrtelpas un valodu pastāvēšanā, kultūras daudzveidībā un tās mantojumā, kas padara Eiropu izcilu citu pasaules daļu vidū.  NA iestāsies par neatkarīgu valstu Eiropu, kurāEiropas tautas, to kultūra un valodas ir lielākā Eiropas bagātība, kura ir jāsargā un jāattīsta. Tāpat kā viena no svarīgākajām prioritātēm tika izvirzīta Eiropas informācijas telpas stiprināšana. Tam pievienojās arī Ansis Pūpols, kurš EP vēlas cīnīties par lielākām dalībvalstu tiesībām ierobežot naidīgu valstu propagandu, kā arī pret Krievijas centieniem gūt dominanci Eiropas enerģijas tirgū.

Jānis Grasbergs redz lielu potenciālu Latvijas zemnieku interešu aizstāvībā tieši sadarbībā starp Zemkopības ministriju un pārstāvniecību EP, mainot diskriminējošo attieksmi pret Latvijas zemniekiem. NA redz Eiropu kā vienlīdzīgu iespēju kopienu, kuras ekonomikas pamatā ir pilnvērtīgs vienotais tirgus gan preču, gan pakalpojumu, gan kapitāla un darbaspēka jomās, kā arī godīga konkurence.

NA Eiropas parlamenta vēlēšanu kampaņu ir uzsākusi ar pilnu pārliecību par partijas iekšējo spēku, skaidru ideoloģiju un ambicioziem mērķiem. NA darbības pamats arī Eiropā būs latviešu tautas intereses, latviešu valodas un kultūras attīstība, drošība un izaugsme.

Papildu informācija:
Raivis Zeltīts
zeltits.raivis@gmail.com

Nacionālās apvienības programma 2019. gada Eiroparlamenta vēlēšanām https://www.nacionalaapvieniba.lv/wp-content/uploads/2019/02/NA-EP-programma.docx

Nacionālās apvienības kandidāti 2019. gada Eiroparlamenta vēlēšanām https://www.nacionalaapvieniba.lv/wp-content/uploads/2019/02/NA-kandidāti.pdf