Raksti par personām: Jeļena Lukjanova

NA aicina nepagarināt termiņuzturēšanās atļaujas Kremļa propagandistiem (4)

Attēls no piketa pret uzturēšanās atļauju tirgošanu
Nacionālās apvienības (NA) frakcija vērsusies pie Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) ar aicinājumu nepagarināt termiņuzturēšanās atļauju jūrmalniecei, ilggadējai slavenākā Krievijas opozicionāra Mihaila Hodorkovska advokātei Jeļenai Lukjanovai.

Lukjanova strādā par profesori prestižajā Maskavas Ekonomikas augstskolā, kā arī vairākus gadus tiesā aizstāvēja pazīstamāko Krievijas režīma pretinieku Hodorkovski. Viņa arī ir bijusī cilvēktiesību aktīviste un piedalījusies Genādija Zjuganova vadītās Krievijas komunistiskās partijas darbībā, bet nu jau piecus gadus dzīvo Jūrmalā.

Viņas tēvs bija viens no 1991. gada augusta puča līderiem un mūsdienu Krievijas komunistiskās partijas dibinātājiem Anatolijs Lukjanovs.

NA vērš Iekšlietu ministra uzmanību uz nesenajiem naidpilnajiem izteikumiem par mūsu valsti, kuru autore ir Jeļena Lukjanova, Krievijas juriste, bijusī Zjuganova vadītās Krievijas komunistiskās partijas aktīviste, CK kandidāte, kura ir saņēmusi termiņuzturēšanās atļauju Latvijā.

Intervijā Latvijas Radio 4 Lukjanova paudusi, ka Latvijā latviešu ārsts atsakās pieņemt krievvalodīgus pacientus un, ka Latvijas valdība sarunājoties tikai ar 60% savu iedzīvotāju. Lukjanova arī publiski ir norādījusi, ka Latvija, līdzīgi kā Ungārija un Polija esot sākusi pieņemt likumus, kas esot pretrunā starptautisko tiesību principiem.

Nacionālās apvienības valdes loceklis Edvīns Šnore norāda, ka šādus apmelojumus par mūsu valsti parasti izplata Kremlis. «Šāda retorika ir uzskatāma par hibrīdkara elementu ar mērķi diskreditēt Latviju, kas ir klajā pretrunā ar Latvijas nacionālajām interesēm,» uzsakata Šnore.

Lukjanovas gadījums arī uzskatāmi parāda, cik absurdi esot iztēlot termiņuzturēšanās atļauju ieguvējus Latvijā kā Putina režīma bēgļus, kuri mīl un ciena mūsu valsti, norāda Šnore. NA aicina iekšlietu ministru rīkoties, lai termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas programma tiktu atbilstoši kontrolēta un lai Latvija nekļūtu par drošības caurumu, pa kuru Eiropas Savienībā un NATO iekļūst Kremļa ietekmes aģenti.