Raksti par personām: Mārtiņš Bunkus

Kāpēc uzbrūk Nacionālajai apvienībai?

Šis raksts nebūs īss, tomēr uzskatu, ka tas būtu jāizlasa katram patriotiskam cilvēkam, lai aizdomātos par to, kas šobrīd notiek mūsu valstī.

Kamēr vairums cilvēku bauda saulainas vasaras brīvdienas, tikmēr ir citi, kas ir nodarbināti veicot masveidīgu informatīvo uzbrukumu pret Nacionālo apvienību. Runā, ka galvenais mērķis ir novākt no ceļa vienīgo šķērsli uz prokremlisku “Saskaņas” koalīciju pēc Saeimas vēlēšanām.

Īpaši aktīvs ir kāds personāžs, kurš šobrīd mēģina attīstīt stāstu par it kā kādu saistību starp nošauto maksātnespējas administratoru Bunkus un Rasnaču. Bet viņš nav vienīgais. Šobrīd gandrīz katra sīkpartija, kuru mērķis ir pārvarēt 5% barjeru vēlēšanās, piedalās šī stāsta nostiprināšanā. Nevienu no šiem melnajiem kampaņotājiem neuztrauc ne patiesība, ne nozares sakārtošana – valsts intereses tie ir gatavi pakārtot savām īstermiņa politiskajām interesēm. Darbojas vecie labie propagandas pamatprincipi: 1)Ja stāsta melus, tad pēc iespējas fantastiskākus, lai grūtāk pierādīt, ka “neesi žirafe”; 2)Atkārtošana, atkārtošana, atkārtošana. Ja pasaciņa par maksātnespējas administratoru ietekmi uz NA reiz nostiprināta, tad kāda nozīme faktiem. Reiz NA mēģināja parādīt kā fašistu organizāciju, tad kā čečenu mafijas organizāciju – šie mīti gan laika pārbaudi neizturēja.

Daudzi varbūt šajā brīdi domās – bet kāds gan mīts par administratoriem? Ir taču reāla problēma ar šo nozari. Turklāt gaišā dienas laikā ir nogalināts cilvēks – tas ikvienā normālā cilvēkā rada prasību pēc taisnīguma un kārtības ieviešanas.
Jā, problēmas ir. Tas nav mīts. Bet šis stāsts ir mīts tad, kad reālas problēmas un faktus mēģina sapludināt kādā stāstā, kuram vairs nav sakars ar realitāti, bet kur ir viens vienīgs vainīgais – NA.

Kādi ir fakti: 1) Tieši Dzintrara Rasnača vadībā ir notikušas visas tās reformas, par kurām citi tikai runāja – valsts amatpersonas statusa ieviešana maksātnespējas administratoriem, disciplināratbildības ieviešana, eksaminācijas uzsākšana, plānotas un neplānotas pārbaudes administratoru prakses vietās, nejaušības principa pilnveidošana. Rezultātā gada laikā sertifikātu zaudējuši gandrīz 50 maksātnespējas administratori. Kas ir interesanti šī brīža melnās kampaņas kontekstā – viens no administratoriem, kas ir zaudējis sertifikātu, ir tā pati ministra biroja vadītājas meita. Tas skaidri liecina, ka pret nevienu nav nekādas īpašas attieksmes. Vai reformas varētu būt ātrākas? Jā, protams. Kas ir tie, kas tās ir bremzējuši? Nu, piemēram, daži labi demisijas prasītāji no Sudrabas partijas…

2) Viens no melnajiem kampaņotājiem no kādas sīkpartijas parasti kļūst politiski aktīvs tieši tad, kad ir reāla iespēja sakārtot nozari, bet kādam tas nepatīk. Tos, kuri neko nedara, liek mierā – uzbrūk tieši tiem, kas grib mainīt lietas uz labo pusi. Labi atceros melno kampaņu pret bijušo kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi. Kas tad notika? Ministre bija spiesta atlaist Nacionālās operas direktoru Žagaru, jo operai bija zaudējumi un nesakārtota pārvaldība. Notika informatīvs uzbrukums, ministre tika atlaista, bet… viņas darba rezultātā operas pārvaldība ir sakārtota, tā strādā ar peļņu un opera priecē apmeklētājus ar augstvērtīgu kultūras piedāvājumu. Vai kādu no melnajiem kampaņotājiem uztrauca operas labāka darbība? Vai kāds no viņiem ir atvainojies par savu melno darbu? Protams, ka ne. Mērķis toreiz un tagad ir tas pats – novākt no ceļa darītājus, lai citi varētu turpināt savu iesākto.

3) Maksātnespējas procesa administratori ir ļoti dažādi cilvēki. Vairums no tiem nav nekādi politiski ietekmīgi. Bet tie, kas ir, jau ir atraduši savu ceļu uz politisko ietekmi caur citām partijām. Piemēram, pats Bunkus bija liels ziedotājs partijai “Vienotībai” – tai pašai, kas tagad “jaunā”. Turklāt cieši saistīts ar Āboltiņu. Nemaz neminēsim “Vienotības” saistību ar maksātnespējas administratoru kompānijām A/S “Prudentia” un SIA “KAME”, kas bez konkursa saņēma iespēju administrēt daudzu miljonu vērtos “Liepājas Metalurga” un “Latvijas Krājbankas” maksātnespējas procesus. Turklāt “Prudentia” bez konkursa konsultēja Valda Dombrovska valdību un saņēma par to prāvus līdzekļus. Bet nav jau tikai runa par vecajām jaunajām vienotībām. Nupat Artuss Kaimiņš tika pieķerts runājoties ar to pašu Māri Sprūdu(https://skaties.lv/…/spruds-uz-ielas-runajas-ar-artusu-kai…/). Protams, tikai un vienīgi par dzīvi, par laikapstākļiem, par suņiem, par kaķiem…

4) Mēs joprojām nezinām, kas ir vainojams pie Mārtiņa Bunkus slepkavības. Izmeklējošajām iestādēm ir jādara savs darbs un vainīgie jāsauc pie atbildības. Bet pazīmes liecina, ka vainīgie varētu būt ne no Latvijas, bet drīzāk saistīti ar azerbaidžāņu mafiju(http://www.tvnet.lv/…/790217-raidijums-bunkus-slepkavibas-p…). Kas ir vēl bīstamāk, tieši pirms mēneša izskanēja informācija, ka Latvijas kriminālajā pasaulē notiek varas pārdale par labu azerbaidžāņu mafijai, kas savukārt nevarētu notikt bez Krievijas specdienestu atļaujas (https://varabungas.wordpress.com/…/mafija-stipra-ka-liepaj…/). Ja runa tiešām ir par kaimiņvalsts specdienestiem, tad stāsts vairs nav par sīkpartijām, par ministra demisiju vai pat par maksātnespējas administratoriem. Ir plāns un ir izpildītāji. Stāsts ir par kaut ko daudz tumšāku un draudīgāku…

Notiekošā mērogiem būtu mums jāliek mobilizēties kā latviešiem, būt kritiskākiem pret sabiedrībā notiekošo un pret informāciju, kas pie mums nonāk caur sociālajiem tīkliem un citiem medijiem. Ne jau Nacionālās apvienības vārdā, bet mūsu visu nākotnes vārdā.