Raksti par personām: Nikolajs Kabanovs

NA prasa uzsākt kriminālprocesu pret Nikolaju Kabanovu (2)

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”– “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) līdzpriekšsēdētāji Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš nosūtījuši iesniegumu Latvijas Republikas ģenerālprokuroram, kurā lūdz uzsākt kriminālprocesu pret 11. Saeimas locekli Nikolaju Kabanovu par viņa izteikumiem laikrakstā “Vesti Segodnja”.

Laikrakstā “Vesti Segodnja” Kabanovs savā publikācijā “Maksla vmesto masla” (09.07.2013) ar apakšvirsrakstu “Krievi uz nacionālistiskas manifestācijas fona”, Vispārējos latviešu dziesmu svētkus sauc par “nacionālistisku manifestāciju”, tās dalībniekus – Nacionālo karavīru apvienības koristus – dēvē par Waffen SS 19. grenadieru divīzijas “muzikālo vadu”. Latvijas Bankas kori Kabanovs naucis par dāsni finansētu “ofisa planktonu”.

Nacionālā apvienība N. Kabanova publikāciju vērtē kā aizskarošu visai Latvijas tautai. Savukārt rakstā lietotie izteiksmes līdzekļi nepārprotami veicina rasistisku naidu starp divām etniskajām grupām – krievu un latviešu tautības iedzīvotājiem. Līdz ar to Nikolaja Kabanova izteiksmes veids ir uzskatāms par “naida kurināšanu”.

Raivis Dzintars, NA līdzpriekšsēdētājs, uzsver: „Lai apturētu neiecietības propogandu pret latviešu tautu ir nepieciešama valsts iejaukšanās, nepieļaujot sabiedrībā rasu naidu kurinošas runas izplatību.”

Iesniegums ģenerālprokuroram nosūtīts 25.07.2013.

Informāciju sagatavoja:
Laila Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
tālr. 29298205
e-pasts: ozolina2015@gmail.com