Raksti par personām: Pēteris Radziņš

Lāčplēša dienā pulksten 15.45 pie Rīgas pils mūra, vietā, kur Daugavas gāte iziet uz 11. novembra krastmalu, tiks atklāta Brīvības cīņu operatīvajam vadītājam ģenerālim Pēterim Radziņam veltīta piemiņas plāksne

Lasīt vairāk

Latvijas armija Brīvības cīņās veica militāru brīnumu – karojot divās frontēs – pret Vācijas armijas un Sarkanās Krievijas armijas grupu – esot skaitliski un bruņojuma ziņā vājākai pret katru no tām, īsā laikā sakāva abas ar relatīvi maziem zaudējumiem. Šodien retais aizdomājas, kā tas varēja notikt un kam mums ir jāpateicas par izcīnīto Latvijas valsti

Lasīt vairāk

Brīvības cīņu faktiskā vadītāja ģenerāļa Pētera Radziņa apsveikums 1923. gada Lāčplēša dienā:
“Varonība ir visdārgākā un visaugstākā vīrieša īpašība. Varonība ir vispilnīgākā – līdz dzelzs konsekvencēm – personības ielikšana savas tautas, tēvijas, idejas, kultūras un arī ticības labā. Varonība ir atslēga uz visām zemes bagātībām; varonība – āmurs, kas kaļ valstis; varonība ir vairogs, bez kura nevar pastāvēt nekāda kultūra.”

Lasīt vairāk

Ceturtdien, 14. jūlijā, plkst. 18:30, Mazajā Ģildē (Amatu ielā 3/5) notiks Latvijas Ukraiņu kongresa un Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrības rīkots koncerts “Ukraina-Latvija: no sirds uz sirdi”

Lasīt vairāk

Darbs pie ģenerāļa Pētera Radziņa rakstu krājuma datorsalikuma ir pilnī­bā pabeigts. Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrība izvirzījusi mērķi nodrukāt grāmatu līdz 2. maijam – ģenerāļa P.Radziņa dzimšanas dienai. Lai tas būtu iespējams, joprojām ļoti nepieciešama ziedotāju palīdzība.

Lasīt vairāk

Ģenerālis Radziņš atstājis mums bagātu garīgo mantojumu. Viņa raksti tālaika dienas presē skaitāmi simtos un aptver visdažādākos jautājumus. Aicinām iepazīties ar Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrības mērķiem, dibinātājiem, topošā ģenerāļa Radziņa rakstu krājuma saturu, izdošanas aprakstu un, iespējams, kļūt par palīgu šajā lielajā darbā!

Lasīt vairāk