Raksti par personām: Vladimirs Putins

Vēl lielāks atbalsts Putinam ārzemēs nekā Latvijā fiksēts vienīgi Krievijas kara bāzē Tadžikistānā – 99%. Par ko tas liecina?

Lasīt vairāk

Rihards Kols

“Russkiy mir” jeb “Krievu pasaules” koncepts kļuvis ne tikai par Krievijas ārpolitikas modus operandi, bet arī tiek izmantots kā pamatojums citu valstu teritoriālās vienotības un suverenitātes pārkāpšanai

Lasīt vairāk

Dmitrijs Savins ir krievu nacionālists, kurš kritis Kremļa režīma nežēlastībā savas aktīvās opozīcijas karam Ukrainā dēļ. Kas varētu šķist pārsteidzoši daļai Rietumvalstu nacionālistu, formālais iemesls viņa vajāšanai ir pret masu imigrāciju vērstas aktivitātes un “nacionālā naida kurināšana”. Piedāvājam interviju ar D. Savinu.

Lasīt vairāk

Šodien Krievijas prezidents Vladimirs Putins savā uzrunā par Krimas un Sevastopoles uzņemšanu Krievijas sastāvā minēja, ka Krimas pievienošana Ukrainai [1954. gadā] notika, pārkāpjot konstitucionālās normas. “Totalitāras valsts apstākļos iedzīvotājiem neko nejautāja, vienkārši nostādīja fakta priekšā,” uzrunā skaidroja Putins. Līdzīgi fakta priekšā tika nostādīti daudzu tautu piederīgie, kad to valstis PSRS bija pilnībā vai daļēji okupējusi un veica šīm valstīm piederošo teritoriju iekļaušanu Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas sastāvā.

Lasīt vairāk

Jānis Dombrava

Iesākumā vēlos teikt paldies Latvijas vēstniecei Ukrainā Agritai Daudzei un vēstniecības personālam. Decembra mēnesī, kad apmeklēju Maidanu, Kijevas ielās vairāki sastaptie protestētāji man teica: „Mūsu primārais mērķis ir atbrīvoties no Krievijas ietekmes”. Kad notika provokācijas un uzbrukumi protestētājiem no apmaksātiem krievu valodā runājošiem noziedzniekiem, kuri bija izgreznojuši sevi ar Georga lentītēm, tad daudzi pasmīnēja, kad […]

Lasīt vairāk

Nacionālās apvienības Jauniešu organizācijas vadītāja Raivja Zeltīta jautājumi politiskajai elitei par situāciju Ukrainā un tās cēloņiem.

Lasīt vairāk